Vizyon

DİNİ KORUMAK:

İnsanoğlu çok farklı düşünce ve anlayışta yaratılmıştır. İnsanların düşüncelerindeki bu farklılıları ancak sevgili Allah’ımız bilebilir. Onun için herkesin düşüncesine (aklına) göre değil, sevgili Allah’ımızın istediği bir yaşam biçimine din diyoruz. şayet din olmazsa, bugün olduğu gibi farklı farklı sistemler ortaya çıkar ve insanları birbirine düşürür.
Gerçek din, Yüce Allah’ın bir kanunudur ve birtakım sağlam hükümlerin kutsal bir mecmuasıdır. Allah bunu, peygamberleri aracılığı ile insanlara ikram ve ihsan buyurmuştur. Bu kanun, insanları hayırlı olan şeye götürür. İnsanlar, bu Allah kanununun buyruklarına kendi güzel irade ve arzuları ile uydukça, doğru yol üzerinde bulunur ve hidayete ermiş olurlar. Hem dünyada hem de ahrette mutluluğa ve selamete kavuşurlar. Türkiye’de ve dünyada var olan tüm insanlığın huzuru için çalışan Çağrı Derneği gönüllüleri olarak inancımız bu huzurun teminatının sadece dinin korunmasıyla gerçekleşebileceğidir.

KENDİMİZİ KORUMAK:

İnsan bedene ve ruha sahip bir varlıktır. Çağrı derneği olarak yaptığımız faaliyetlerde gözettiğimiz bir husus da insanı bedenen ve ruhen korumaktır.

İcra ettiğimiz faaliyetler yoluyla insanları sağlığa zararlı şeylerden kaçınmaya, sigara, içki ve madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak suretiyle temiz, pak ve güçlü bir bedene sahip olmaya teşvik etmekteyiz.
İnsanların sağlam bir iradeye sahip olmaları, yararlı şeyleri öğrenmeleri ve yapmaları, aklen ve zihnen irfan nurları ile aydınlanmaları yönünde ve kalplerinde yararlı ve yüksek duyguların uyanması için yaptığımız faaliyetler yoluyla güçlü bir ruha sahip olmaya teşvik ediyoruz.

AİLEMİZİ VE NESLİMİZİ KORUMAK:

Toplumsal varlığın başlangıcı aile hayatıdır. İslam’da aile teşkilatı pek önemlidir. Anne, baba ve çocuklardan oluşan aile fertleri arasında, birbirlerine karşı olan vazifelerin gözetilmesiyle sevgi ve saygının hakim olması, hem bireysel hem de toplumsal yaşamın sağlıklı olması açısından çok büyük önem arz eder. Çağrı Derneği hazırladığı faaliyet planları ve projeleriyle aile hayatının en sıhhatli bir şekilde olması için çaba sarf eden bir dernek konumunda hizmet etmekten büyük şeref duymaktadır.

VATANIMIZI VE MİLLETİMİZİ KORUMAK:

Üzerinde yaşadığımız topraklara vatan denir. şehirlerimiz, köylerimiz, camilerimiz, fabrikalarımız, yani maddî ve manevî sermayemiz hep doğup büyüdüğümüz bu vatan toprakları üzerindedir. Atalarımız, dünyanın en güzel ve bereketli topraklarını vatan olarak seçmişler ve bize emanet etmişlerdir. Bu emaneti korumak dinimizin emri, hepimizin görevidir.
Bizler Çağrı Derneği olarak vatanımızı ve millî kimliğimizi korumayı sorumluluk alanı içinde kabul ediyor ve faaliyetlerimizde bu sorumluluğu yerine getirmeye son derece gayret gösteriyoruz.

BÜTÜN İNSANLIĞI VE KAİNATI KORUMAK:

Dinimizi, neslimizi, vatanımızı, milletimizi korumak için verdiğimiz mücadeleden sadece müslümanlar değil bütün insanlar ve hayvanlar hatta bütün kainat istifade edecektir. Yaratılana, Yaratan’dan ötürü değer vererek bütün insanlığı ve kainatı korumak niyetindeyiz.

 

Okunma : 1.218
2009 - 2021 © Tüm hakları saklıdır.
www.cagrider.org

+90 ( 352 ) 333 5 888

+90 ( 352 ) 333 5 888
ÇAĞRI DERNEĞİ Eski Sanayi Bölgesi 2.Cad. No:13 Ulutaş Camii Kocasinan  Kayseri / TÜRKİYE
Bugün 1 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 549.837 Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 25 Kişi sitemizi inceliyor.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.