Misyon

İSLAM’I SEVDİRMEK:

Derneğimizin kuruluş amacında geçen ifadeler ancak yüce dinimiz İslam’ın insan toplumunun her kademesinde yaşanmasıyla mümkün olur. Bu yüzden hedefimiz öncelikle kendimiz İslamiyet’i yaşayarak örnek yaşantı ile İslam’ı sevdirmektir. Efendimiz (s.a.v) örnek yaşantısı ile İslam’ı sevdirmiştir. Baş düşmanlarının bile emin insan demek mecburiyetinde kaldığı Efendimiz (s.a.v), Medine’de İslam Devletini örnek yaşantı ile kurmuştur. Kovulduğu Mekke’sine İslam’ı sevdirerek savaşsız olarak girmiştir. Tek kişi ile başlayan bu kutlu mücadele, İslam’ı sevdirerek, insanlara örnek olarak yapılan tebliğ ile dünyanın her yerinde İslam nurunun doğmasına vesile olmuştur. Küçük bir beylikten örnek yaşantı ile İslam’ı sevdirmek suretiyle imparatorluk doğmuştur. Orta Asya’dan Anadolu’ya İslam’ı tebliğ için gelen birkaç aile, örnek yaşantı ile İslam’ı sevdirerek, Anadolu’nun İslam’la tanışmasına vesile olmuştur.

MÜSLÜMANI SEVDİRMEK:

Allah (c.c)’a inanmak en büyük nimettir. Bu nimete sahip olan insan da en şerefli insandır. En günahkar bir Müslüman, inkar eden bütün insanlardan daha hayırlıdır. Bu düsturdan hareketle muhatap olduğumuz her Müslüman kardeşimizi onurlandırmak ve yine bu düsturu Müslümanlar arasında yaygınlaştırmak hedefindeyiz. Bu şekilde kendisine değer verilen muhatap, kendisine değer veren kişiye yaklaşacak, onun sözüne değer verecek ve İslam’ın din kardeşliği müessesinden istifade edecektir. Bu şekilde Müslümanın kıymetini bilip Allah için bir birini seven bir topluluk meydana gelecektir.

Şerefimiz Müslümanlığımızdandır. şahsımız içinse sadelik kafidir. (Hz. Ömer R.A)
Söz bakımından o kimseden daha güzel (sözlü) kim olabilir ki; (ezan okuyarak ve vaaz-u nasihatte bulunarak insanları) Allah(ın tevhid ve taatın)a davet etmiştir, kendisi de (Allah katında kabule elverişli olan) salih bir amel işlemiştir ve (İslam şerefiyle müşerref kılınma nimetine karşı bir sevinç belirtisi ve iftihar vesilesi olarak): “şüphesiz ben Müslümanlardanım.” demiştir. (Fussilet Sûresi:33)

KUR’AN-I KERÎM’İ SEVDİRMEK

Kur’an-ı Kerîm, Yüce Allah’ın yeryüzüne şeref veren en kutsal kitabıdır. Bu öyle bir kitabtır ki, insanlar ancak onun gösterdiği yolda yürüdükleri taktirde mutluluğa kavuşurlar ve Allah’ın rızasına ererler. İnsanlar arsında her türlü iyi duygular ilerleyip yükselmeye başlar, kardeşlik ve beraberlik meydana gelir. Çağrı Derneği olarak bize sevgili Allah’ımızdan bir mucize olarak indirilen en büyük kitap olan Kur’an-ı Kerîm’i sevdirmeyi hedefliyoruz.
“Cemaat-i müslimîn! Kur’an ehli olalım. Kur’an ehli çok büyüktür. Mahmud’un çok büyük dediğinden daha büyüktür. Bugün en büyük insan, büyük Allah’ımızın kelamı olan Kur’an-ı Kerîm’i bilen ve onunla amel eden insandır. Bu büyüklük ahirette görülecek.”

Mahmud USTAOSMANOĞLU Efendi Hazretleri

 

Okunma : 5.972
2009 - 2022 © Tüm hakları saklıdır.
www.cagrider.org

+90 ( 352 ) 333 5 888

+90 ( 352 ) 333 5 888
ÇAĞRI DERNEĞİ Eski Sanayi Bölgesi 2.Cad. No:13 Ulutaş Camii Kocasinan  Kayseri / TÜRKİYE
Bugün 4 Kişi, sitemiz yayınlandığından itibaren toplamda 633.174 Kişi sitemizi ziyaret etti. Şu an 15 Kişi sitemizi inceliyor.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.