SU KUYUSU

Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: "Hangi Müslüman susamış bir Müslümana suverirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” (Ebû Dâvûd, Zekat, 32; Tirmizi, Kıyame, 18)

Hedefimiz çorak yüreklere bir damla su olabilmek. Sizinde Afrika ve Asya'da bir su kuyunuz olsun. Sizleri çorak  yüreklere su, annelerin feryatlarına çare olmaya, davet ediyoruz. Ne mutlu hüzün yüreklere yağmur tanesi olabilenlere. Ne mutlu çorak gönüllere bir katre su olanlara. Ne mutlu ‘’İYİLİK SU KUYUSU” için gönüllü olanlara.

Dünyada milyonlarca insan temiz suya erişemiyor. Binlerce insan kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Heybe İnsani Yardım Derneği olarak kalıcı projeler kapsamında kuraklığın hüküm sürdüğü topraklarda ve temiz içme suyuna hasret kalmış ülkelerde Su kuyusu projesiyle kardeşlerimizin yüreğine su serpiyoruz.

Projenin amacı ve faydaları

Suyun az bulunduğu bölgelerde hayatlarını idame ettirmek zorunda kalan Afrika insanı, ÇAĞRI Derneğinin başlattığı su kuyusu projesi ile hem sağlıklı suya kavuşacak hem de buralarda sağlıksız suyun sebep olduğu hastalıkların önü alınacak. Projeyle aynı zamanda yaşam alanlarının bereketlenmesi sağlanarak insanlar arasında dayanışma ve paylaşma kültürünün gelişmesine imkân tanınacak. Ayrıca bölgede yıllardır su nedeniyle yaşanan iç çatışmaların sona ermesi de projeden beklenen yararlar arasında.

Proje uygulama süreci ve süresi

Afrika ve Asya ülkelerinde, su kuyusu projelerinin yapım süresi 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Projeler, başlandığı ve devam ettiği süre içerisinde ekiplerimiz tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.

Kuyu Açıldığında Nasıl Haberdar Olurum?

 Su kuyuları, kayıt formunun doldurulmasını takip eden 90 gün içerisinde açılmakta olup vermiş olduğunuz bilgi formundaki telefon numaranıza kuyunuzun yapım aşamalarını içeren bir slayt gösterisi gönderilmektedir

Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

Su kuyusu açtırmak için merkez ofisimize şahsen gelerek iş emri niteliğindeki su kuyusu kayıt formunu doldurarak bağışınızı elden yapabilirsiniz. Online olarak sitemiz içerisinde bulunan su kuyusu bağışı kısmından kredi kartınız ile veya banka hesaplarımız üzerinden eft ve havale yoluyla eft açıklama kısmına “SU KUYUSU” notu ve cep telefonunuzu yazarak  yapabilirsiniz.

Bireysel Bağışlar: Su kuyusu fonuna bağışta bulunmak isteyen kişi, ÇAĞRI Derneği’nin Su kuyusu  çalışması yaptığı bölgelerde şahsı veya dilediği kişiler adına (bir grup veya kurum adına) bağış yaparak su kuyusu inşa ettirme talebinde bulunarak kendi talep ettikleri isim konulur.

Su Kuyusu Fonuna Bağış: Kişi veya kurumlar ÇAĞRI Derneği Su kuyusu  Projesi’ne diledikleri miktarda bağış yapabilirler. Miktarı ne olursa olsun bağışlar, "İYİLİK SU KUYULARI" yapımı için ayrılmış olan havuz sisteminde toplanır ve su kuyusu yapımında kullanılır.